Novinky

Inovace a nové produkty Stabilplastik

Novinka z firmy Stabilplastik

Rok 2016 ve znamení novinek

pro rok 2016 připravujeme výrobu

 • ve spolupráci s ČVUT Praha jsme vyvinuli plastový odvodňovací žlab, jehož výroba začala v dubnu 2017

 • portfolio našich výrobků bylo rozšířeno o plastové půlpalety SP08 - ½

 • od konce roku 2016 můžete objednávat inovované palety s plnou deskou typ EP08 PD - L

Samozřejmostí zůstává možnost umístění loga Vaší společnosti na naše palety

Evropský trh nadále zaplavují nekvalitní, dřevěné palety - skutečnost, která naše zákazníky nemusí trápit.

 • Květen 2017
  EPAL se rozhodl k 1. květnu 2017 vypovědět dohodu o směnitelnosti s UIC - Kvalita UIC/EUR je zpochybňována a EPAL doporučuje palety nesměňovat.
  Zdroj

 • Leden 2017
  Ústřední kontrolní ústav zemědělský prověřuje dřevěný obalový materiál, dovezený z Ukrajiny.
  “Důvodem kontrol je zvýšený dovoz dřevěných palet z těchto zemí na území ČR….většina dováženého dřeva nemusí splnit žádné požadavky pro dovoz …..” a dále "V praxi to znamená, že Ruská federace od 1.1.2015 necertifikuje sušárny a nevydává povolení IPPC žádným novým subjektům. Bohužel tedy na území Ruské federace je od roku 2015 do současnosti nemožné vydávat licence na výrobu certifikovaných europalet. Firmy v Ruské federaci europalety přesto vyrábí, vyváží přes pobaltské státy a Ukrajinu do Evropy, kde jsou neoprávněně „legalizovány“. U takových obalů nelze garantovat fytosanitární nezávadnost a už vůbec nezávadnost konstrukční – tedy bezpečnostní. V případě pochybností o vaší zásilce ze států bývalého Sovětského svazu EPAL poskytne dostupné odkazy a informace, na koho a kam se obrátit.”
  Zdroj

 • Říjen 2016
  "WORLD" palety nejsou směnitelné v Evropském paletovém poolu - "Zprávy z veletrhu FachPack v Norimberku vnášejí zmatek na paletový trh. Evropská paletová asociace z.s. (EPAL) dopručuje všem uživatelům EPAL nesměňovat europalety EPAL za palety WORLD.”
  Zdroj

 • Červen 2016
  V Belgii zadrženo několik kamionů padělaných europalet EPAL - "Koncem května bylo v Belgii objeveno a zabaveno několik kamionů padělaných EPAL europalet. Tato úspěšná akce se konala v úzké spolupráci mezi Evropskou paletovou asociací (EPAL) a nezávislou kontrolní společností Bureau Veritas.”
  Zdroj