Novinky

Inovace a nové produkty Stabilplastik

 • Září 2020


  Výrobu v Měšicích navštívila delegace z Ministerstva průmyslu a obchodu vedená panem náměstkem Muřickým. Na místě se seznámili nejen s výrobou, ale i trvající nepodporou materiálové recyklace plastů v ČR, kdy až 80% objemu žlutých kontejnerů končí zbytečně nevyužita na skládkách a ve spalovnách. (foto v příloze)

Delegace z Ministerstva průmyslu a obchodu
 • Srpen 2020


  Uvádíme na trh chytrou paletu, vyvinutou ve spolupráci se společností AdAstra. Jedná se o inovativní řešení, které uživatelům přinese jak významné finanční úspory díky optimalizaci jejich logistiky, tak přidanou hodnotu pro zákazníky, kteří obdrží své zboží včas a v perfektním stavu. Více informací naleznete na www.chytrapaleta.cz.

 • Červen 2020


  Na trh uvádíme paletový skládací box (SmartBox), který je ideální volbou pro přepravu drobnějšího zboží. Díky jeho skladnosti je významným přínosem především pro zasilatelské služby. SmartBox úspěšně od loňského roku využívá ve své logistice Česká pošta.

Paletový skládací box
Paletový skládací box
Paletový skládací box
 • Duben 2020


  Správa státních hmotných rezerv využívá pro distribuci pomoci v rámci boje s COVID 19 hygienické palety naší společnosti, které jsou ze 100% vyrobeny ze sekundárních (odpadových) plastů.

 • Listopad 2019


  Získali jsme LCA certifikaci prokazující o 75% nižší ekologickou stopu našich palet, ve srovnání s paletami dřevěnými. Prosazujeme cirkulární ekonomiku v logistice.

 • Říjen 2019


  Naším partnerem pro Slovinsko se stala společnost Matt International. Kontaktní informace naleznete na záložce „Kontakty“.

 • Červenec 2019


  Máme oficiální zastoupení pro Dánsko, Švédsko, Norsko, Island a Finsko. Naším exkluzivním distributorem se stala společnost Nortech Solutions se sídlem v dánském Aarhusu. Otevření severských trhů je reakcí na rostoucí poptávku po produktech splňujících požadavky cirkulární ekonomiky a nulové produkce dalšího odpadu. Kontaktní informace naleznete na záložce „Kontakty“.

 • Červen 2019
  Stabilplastik dětem


  Naše společnost darovala ZŠ Juventa v Milovicích sadu našich palet EP 08 PD pro účely stavby mobilního pódia pro společenské akce dětí. Děti sami přišly s nápadem využití našich trvanlivých a ekologických palet pro jejich aktivity. Vzhledem k odolnosti našich palet věříme, že budou takto sloužit mnoho let.

Stabilplastik dětem
 • Květen 2019
  Instalace našich plastových žlabů na Štěrboholské spojce


  V rámci oprav Štěrboholské spojky byly firmou Strabag instalovány naše plastové žlaby. Díky revolučním vlastnostem našeho žlabu (nízká váha, unikátní zámek, jednoduchost úpravy tvaru,…) došlo nejen ke snížení nákladů, ale bylo možné jednoduše zvládnout i technicky složitější části úseku.

Realizace žlabu
Realizace žlabu
Novinka z firmy Stabilplastik
 • Září 2018
  Sledujte náš profil na LinkedIn, kde se dozvíte nejnovější informace o naší společnosti a nových produktech.

Naše nové produkty

 • Květen 2018
  plastové odvodňovací žlaby pro liniové stavby, vyvinuté ve spolupráci s ČVUT Praha získali evropskou certifikaci ETA

 • Únor 2018
  Podívejte se na některé realizace našich žlabů:

Realizace žlabu
Realizace žlabu
Realizace žlabu
Realizace žlabu
Novinka z firmy Stabilplastik

Nový design

 • Leden 2018
  Jeden z nejprodávanějších typů našich palet - EP 08 PD má nový design- snížili jsme váhu při zachování nosnosti a trvanlivosti. Nadále pracujeme ve spolupráci s našimi zákazníky a předními vývojovými ústavy (ČVUT, TAZUS, Ústav markomolekulární chemie,…) na zlepšování našich produktů.

Novinka z firmy Stabilplastik

Rok 2016 ve znamení novinek

pro rok 2016 připravujeme výrobu

 • ve spolupráci s ČVUT Praha jsme vyvinuli plastový odvodňovací žlab, jehož výroba začala v dubnu 2017

 • portfolio našich výrobků bylo rozšířeno o plastové půlpalety SP08 - ½

 • od konce roku 2016 můžete objednávat inovované palety s plnou deskou typ EP08 PD - L

Samozřejmostí zůstává možnost umístění loga Vaší společnosti na naše palety

Evropský trh nadále zaplavují nekvalitní, dřevěné palety - skutečnost, která naše zákazníky nemusí trápit.

 • Květen 2017
  EPAL se rozhodl k 1. květnu 2017 vypovědět dohodu o směnitelnosti s UIC - Kvalita UIC/EUR je zpochybňována a EPAL doporučuje palety nesměňovat.
  Zdroj

 • Leden 2017
  Ústřední kontrolní ústav zemědělský prověřuje dřevěný obalový materiál, dovezený z Ukrajiny.
  “Důvodem kontrol je zvýšený dovoz dřevěných palet z těchto zemí na území ČR….většina dováženého dřeva nemusí splnit žádné požadavky pro dovoz …..” a dále "V praxi to znamená, že Ruská federace od 1.1.2015 necertifikuje sušárny a nevydává povolení IPPC žádným novým subjektům. Bohužel tedy na území Ruské federace je od roku 2015 do současnosti nemožné vydávat licence na výrobu certifikovaných europalet. Firmy v Ruské federaci europalety přesto vyrábí, vyváží přes pobaltské státy a Ukrajinu do Evropy, kde jsou neoprávněně „legalizovány“. U takových obalů nelze garantovat fytosanitární nezávadnost a už vůbec nezávadnost konstrukční – tedy bezpečnostní. V případě pochybností o vaší zásilce ze států bývalého Sovětského svazu EPAL poskytne dostupné odkazy a informace, na koho a kam se obrátit.”
  Zdroj

 • Říjen 2016
  "WORLD" palety nejsou směnitelné v Evropském paletovém poolu - "Zprávy z veletrhu FachPack v Norimberku vnášejí zmatek na paletový trh. Evropská paletová asociace z.s. (EPAL) dopručuje všem uživatelům EPAL nesměňovat europalety EPAL za palety WORLD.”
  Zdroj

 • Červen 2016
  V Belgii zadrženo několik kamionů padělaných europalet EPAL - "Koncem května bylo v Belgii objeveno a zabaveno několik kamionů padělaných EPAL europalet. Tato úspěšná akce se konala v úzké spolupráci mezi Evropskou paletovou asociací (EPAL) a nezávislou kontrolní společností Bureau Veritas.”
  Zdroj

Skladné palety

Šetřete místo se skladebnými paletami

Dlouhá životnost

Dlouhá životnost

Voděodolné & hygienické

Voděodolné & hygienické